Początek wakacji w Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu dla wychowawców i wolontariuszy oznaczał tylko jedno: rozpoczynamy akcję „salezjańskie szalone półkolonie”. Trzytygodniowa przygoda trwająca od 26 czerwca do 14 lipca okazała się czasem niezapomnianym zarówno dla nas, jak i wszystkich uczestników. By każdy dzień zaskakiwał czymś pozytywnym i ciekawym, kierownictwo zapewniło sporą liczbę atrakcji. Ponadto cała kadra pojawiała się już od rana z ogromnym uśmiechem na twarzy i zapałem do pracy, zarażając tym samym dzieciaki.

Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zestaw nagród, a największą popularnością cieszyły się modne, różnokolorowe spinnery. Koszulki, kredki, słodycze i wiele innych znajdowało się w paczkach dzieci z salezjańskich półkolonii. Grupy miały możliwość zrobienia sobie wspólnie zdjęcia, a jedną kopię fotografii otrzymali wszyscy. Codziennie rozpoczynaliśmy i kończyliśmy dzień modlitwą, w piątki odbywała się Eucharystia podsumowująca.


Ostatni dzień trzeciej półkolonii był dla nas nieco przygnębiający, ale pociesza nas myśl, że w ferie znów spotkamy się z uśmiechniętymi dziećmi, ciekawymi tego, co dla nich przygotowaliśmy. Atmosfera, z którą mogliśmy się zetknąć w tamtych tygodniach, pozostanie w naszych sercach i pamięci na długo. Nie udałoby się jej stworzyć, gdyby nie stała obecność i nieoceniona pomoc kleryków i Żanety Flasz oraz wychowawców z wolontariuszami, dziękujemy!

Joanna Urbańczyk
Foto: Mikołaj Komajda