Wycieczka integracyjna klas 1 liceum i technikum. W czwartek 13 września po wyjątkowo długo trwających w tym dniu lekcjach klasy 1 technikum i 1 liceum wyjechały na wycieczkę integracyjną do miejscowości Mąchocice Kapitulne w Górach Świętokrzyskich. Humory dopisywały, droga choć długa szybko minęła, a na miejscu powitał nas hotel Ameliówka. Po zapoznawczym ognisku i pierwszych nieśmiałych próbach śpiewu i tańca wszyscy uczestnicy poszli spać, by zebrać siły na nadchodzące atrakcje.

Piątek 14 września – nasz następny dzień był już pełen atrakcji dwie grupy udały się na wycieczkę na Święty Krzyż, gdzie znajdują się relikwie Krzyża Świętego, wysłuchaliśmy historii klasztoru i udało się nam zobaczyć charakterystyczne stoki gołoborze (pani od geografii będzie z nas dumna.) Tymczasem w ośrodku pozostałe grupy walczyły dzielnie w rozgrywkach siatkówki plażowej, tańcach integracyjnych czy zajęciach z panią psycholog Teresą Hajdą oraz naszymi wspaniałymi anglistkami pani Agnieszką i Sylwią które wymyśliły i przeprowadziły wspaniały quiz terenowy oczywiście po angielsku. Kiedy inne grupy zwiedziały lub walczyły w quizach, kolejni uczestnicy wybrali się w góry pod wodza naszego niesamowitego górskiego matematyka pana Krzysztofa Kozika, zdobyli szczyt Dąbrówki i wrócili uśmiechnięci.

Sobota 15 września – zaskoczyła nas niestety deszczem, wiec zajęcia dopołudniowe musiały odbywać się pod dachem co nie przeszkodziło naszym animatorom rozśpiewać i roztańczyć grupy w sali konferencyjnej nr 3 oraz klerykowi Dominikowi, który we wspaniały sposób przedstawił nam postać Św. Jana Bosko. Tymczasem dwie kolejne grupy wyruszyły na Święty Krzyż, by niestety w kroplach deszczu wspinać się do klasztoru. Po negocjacjach z pogodą słoneczko wróciło do nas na sobotnie popołudnie, kiedy odbyła się gra terenowa Shrek, w której to wychowawcy wcielali się w postacie z bajki a nasze grupy w dzielnych zawodników. Sobota zakończyła się ogniskiem z pysznym jedzonkiem i niezawodnymi tańcami integracyjnymi – wszyscy wspaniale się bawili i w doskonałych humorach udali się na nocny odpoczynek.

W niedzielę 16 września – ruszyliśmy w drogę powrotną, oczywiście odwiedzając po drodze Kielce i tamtejszych księży Salezjanów oraz uczestnicząc we Mszy Świętej, gdzie nasza wspaniała młodzież włączyła się chętnie w śpiew oraz służbę liturgiczną. Wycieczka zakończyła się po południu na terenie naszej szkoły, gdy ogromna grupa młodych ludzi wysiadał z autobusów uśmiechnięta, zmęczona, ale jakże zintegrowana. WSZYSTKIM UCZESTNIKOM OBOZU SERDECZNIE DZIĘKUJE! JESTEŚCIE WSPANIALI!

Anna Pitry
fot. Jolanta Okarmus