Do zawodów przystąpiło dziesięć drużyn męskich i sześć żeńskich, naszą szkołę reprezentowali niestety tylko panowie.

Rywalizowano naprzemiennie w dziesięciu konkurencjach i w każdym starcie było widać pełne zaangażowanie i walkę o każdy centymetr czy o każdą 0,01 sec.

Mocno zmotywowani i nastawieni na jak najlepszy występ nasi chłopcy przystąpili do rywalizacji.

W pierwszej kolejność rozegrano sprinty, na 100 metrów startowali Jędrzejewski Oskar (13,7 s), Zygmund Kamil (13,9 s) i Wójtowicz Grzegorz. Grzegorz zaliczył bardzo dobry występ, uzyskał drugi czas (12,3s) i jednocześnie drugi wynik punktowy dla drużyny 78.

Następnie pobiegli 200 – metrowcy, w tej konkurencji startowali Fijak Paweł (29,7 s) i Kukuła Maciej, który uzyskał trzeci czas (27,0 s) i zdobył 61 punktów.

Jednocześnie swój konkurs rozstrzygali kulomioci, tutaj bezkonkurencyjny okazał się Szymon Szypuła. Ten przyszły Technik Pojazdów Samochodowych pchnął kulą na odległość 11,63 cm i zdeklasował konkurencję zdobywając najwięcej punktów dla naszej drużyny 83. Punktów mogło być jeszcze więcej, ponieważ najdalsza próba Szymona miała miejsce podczas rozgrzewki, a więc poza konkurencją i niestety nie mogła być zaliczona, a kula wylądowała na 12 m i 15 cm.

Po drugiej stronie stadionu odbywał się konkurs skoku w dal. Tutaj najdalej z naszych skoczył Wojtas Bartosz, wynik 5,05 m dał nam 54 punkty, tuż za nim i obok siebie uplasowali się Przewoźniak Mateusz i Grzyk Michał odpowiednio 4,93 i 4,92 m.

Bieg na jedno okrążenie stadionu, czyli 400 metrów – tutaj odkryciem naszej ekipy okazał się Paweł Boratyński, wynik 61,7s dał nam cenne 52 punkty. Nieco słabiej spisali się dwaj pozostali nasi reprezentanci Dominik Trzop 64,2s. i Kamil Kudzia 69,2s.

Dwa razy dłuższy dystans, czyli 800 metrów pomimo przyzwoitych wyników, niestety nie przyniósł nam zdobyczy punktowej. Jakub Żak uzyskał 2,40,8 a Emanuel Postka 2,47,4.

Drugi z biegów średniodystansowych, 1500 metrów i znowu punkty, co prawda trochę do czołówki zabrakło ale i tak wyniki bardzo dobre jak na pierwszoklasistów – Piegzik Kamil 5,08,1 i Łysoń Marcin 5,22,4 .

Do rozegrania pozostały sztafety 4 × 100, u nas pomieszane doświadczenie z młodością: Oskar-Paweł-Kamil-Grzegorz. Efekt nadspodziewanie dobry, trzeci czas 52,6 i 70 punktów do całości.

Po podliczeniu punktów okazało się, że zdobyliśmy ich 652 co dało nam czwarte miejsce, chyba najgorsze dla zawodnika. Trochę szkoda, że nie udało się w pełni obsadzić konkurencji, jeszcze jeden kulomiot i mogło być „pudło” – może następnym razem

Stanisław Laskowski