KONKURS PLASTYCZNY „DARUJMY ŚWIATU POKÓJ”


KONKURS PLASTYCZNY „DARUJMY ŚWIATU POKÓJ”

W Międzynarodowym Dniu Pokoju, 21 września 2018 r. w Oświęcimskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie XVII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Darujmy Światu Pokój”, połączone z wręczeniem nagród i wyróżnień.

Wernisaż wystawy rozpoczął się koncertem uczniów ze szkoły muzycznej. Muzyka świetnie uzupełniała multimedialną prezentację nagrodzonych i wyróżnionych prac. Oczekiwane wręczenie nagród laureatom zakończyło część oficjalną. Poczęstunek… i mogliśmy indywidualne oglądać zaprezentowane na wystawie prace uczestników. Temat prac podpowiadał jak postępować, by uczynić świat piękniejszym, spokojniejszym, dobrym i przyjaznym. Każdy z nas wyszukał prace dla siebie najciekawsze, które mogą być w przyszłości motywacją do dalszej pracy twórczej ?

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem – nadesłano 910 prac, które oceniła komisja w składzie Bożena Formas-Mądry – artysta plastyk, Joanna Zemanek – artysta plastyk, Paweł Warchoł – artysta plastyk, Magdalena Prochowska – plastyk.

Komisja przyznała nagrodę specjalną, 22 równorzędne nagrody w kategorii wiekowej 7-10 lat, 25 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 11-13 lat, 26 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 14-16 lat, 12 równorzędnych nagród w kategorii wiekowej 17-19 lat oraz wyróżniła udziałem w pokonkursowej wystawie prace 65 autorów.

Wśród uczniów naszej szkoły nagrodę otrzymali:
Zofia Goraus – z klasy 3 Ga
Kinga Kokoszka – z klasy 3 Gc
Ewa Sakowska – z klasy 1 Ld
Michalina Kumańska – z klasy 1 Le (nagroda zewnętrzna)
Patryk Szpiegla – z klasy 2 Tm

autorzy wyróżnieni udziałem w pokonkursowej wystawie:
Urszula Czebotar – z klasy 3 Gc
Kacper Mozgała – z klasy 3 Ga
Mateusz Przewoźniak – z klasy 1 Tps (nagroda zewnętrzna)

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia wystawy w galerii „Tyle Światów” w Oświęcimskim Centrum Kultury (do 16 października 2018 r.).

Elżbieta Wardzała-Sereś

Pin It on Pinterest