Powiatowa Licealiada Młodzieży Szkolnej. W dniu 04 października tradycyjnie nasza szkoła była gospodarzem zawodów sportowych w biegach przełajowych. Trasa przebiegała pętlą wzdłuż bulwarów nad Sołą ze startem, strefą zmian i metą na salezjańskim „zielonym” boisku. Dystans wynosił 800m i 1200m odpowiednio dla dziewcząt i chłopców. Sztafety składały się z dziesięciu zawodników, z których każdy miał do pokonania jedno okrążenie. W tegorocznej rywalizacji wzięły udział szkoły z Oświęcimia, Kęt, Brzeszcz i Zatora – łącznie osiem szkolnych reprezentacji. Promowanych do następnego etapu wojewódzkiego były tylko dwa zespoły, więc szykowała się ostra rywalizacja.

Pierwsze na starcie stanęły dziewczęta, niestety bez naszych reprezentantek – nie zgłosiła się wymagana ilość zawodniczek, żeby zgłosić drużynę do rywalizacji.

Zwyciężyły dziewczyny z PZ nr 2 a drugie na mecie były reprezentantki PZ nr 11, które awansowały do etapu wojewódzkiego.

Następni na starcie stanęli panowie, tutaj rywalizacja była bardziej zacięta. Do połowy dystansu, czyli piątej zmiany sześć drużyn trzymało się razem, różnica między pierwszą a szóstą sztafetą wynosiła ok. 20 metrów, kwestia podium była ciągle otwarta. Po kolejnej zmianie zdecydowanie przyspieszył zawodnik PZ nr 10, tak wysokie tempo utrzymał tylko jego rywal z PZ nr 2. Nasza drużyna zajmowała wysokie trzecie miejsce, ale awans do następnego etapu oddalał się, tym bardziej że tuż za nami biegli zawodnicy z Zatora.

Prowadząca dwójka pozostała poza zasięgiem i kwestie zwycięstwa rozstrzygnęli między sobą, wygrała drużyna z Kęt, z awansu cieszyli się także zawodnicy PZ nr 2.

Nam pozostało cieszyć się z obronionej trzeciej pozycji.

Dziękuje wszystkim uczniom za start oraz pomoc przy organizacji tej imprezy sportowej.

Stanisław Laskowski
Foto: Stanisław Laskowski