W dniu 4 kwietnia odbył się w Oświęcimskim Centrum Kultury wernisaż XVIII Ogólnopolskiego Biennale Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży połączony z rozdaniem nagród. Na wernisaż wyruszyło kilku uczniów naszej szkoły wraz Panią Elżbietą Wardzała- Sereś. Na miejsce dotarliśmy tuż około godz. 9. Na wernisażu zgromadzeni byli uczniowie różnych szkół, zaproszeni goście oraz Starosta Oświęcimia.

Pani dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury przywitała wszystkich zgromadzonych gości, oraz wręczyła upominki wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczniom. Wśród nich były uczennice naszej szkoły. Wyróżnienia otrzymały: Amelia Rachwał z kl. 3Ga oraz Gabriela Jarosz z kl. 3Gc, wyróżniono przez kwalifikacje do wystawy prace Sandry Stachury z kl. 3Ga i Amelii Kantor z kl. 1Lc.
Pani Dyrektor Oświęcimskiego Centrum Kultury jak co roku przyznała również nagrodę pracy która najbardziej ją urzekła. Zdobywcą tej nagrody był uczeń naszej szkoły Albert Kendra z kl. 2 Tps.

Prace uczestników konkursu zgromadzone na wystawie poruszały, podejmowały różnorodną tematykę jak martwa natura, pejzaże, kwiaty, zwierzęta. Wykonane były one różnymi interesującymi technikami. Zgromadzeni goście mogli podziwiać piękne prace wykonane przez młodych artystów. Oczywiście nie można zapomnieć o poczęstunku jakim były pyszne ciasteczka.
Na zakończenie wysłuchaliśmy małego koncertu, który był podsumowaniem wydarzenia.

Po wernisażu wróciliśmy do szkoły kontynuować planowane zajęcia w klasach. Myślę że to było miłe oraz ciekawe doświadczenie które może być inspiracją dla naszych zdolnych uczniów.

Poniżej prezentujemy także zdjęcia z wręczenia nagród w szkole.

Sandra Stachura
Foto: Elżbieta Sereś-Wardzała oraz Dariusz Bartocha sdb