„Jeśli człowiek zamknie bogactwo we własnej głowie,
nikt mu go nie może odebrać.
Inwestowanie w wiedzę zawsze przynosi największe zyski.”

– Benjamin Franklin

W piątek 26 kwietnia 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla klas maturalnych. Jest to niezwykły dzień dla każdego absolwenta – matura zbliża się milowymi krokami, a w perspektywie pojawia się wybór dalszej ścieżki edukacji.

Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia, podczas której po raz ostatni dyrektorzy i grono pedagogiczne mogli spotkać się z tegorocznymi maturzystami. Na uroczystości został rozstrzygnięty plebiscyt Złote Miry 2019, absolwenci mogli również wspomnieć dni spędzone w murach naszej szkoły dzięki zdjęciom i filmikom z ich udziałem. Dla uczniów wyróżniających się wynikami w nauce oraz wzorowym zachowaniem czy inną działalnością przygotowano nagrody. Aby osłodzić nieco smutek związany z rozstaniem z ludźmi i miejscem, w którym absolwenci spędzili 3 lub 4 lata, każdy uczeń otrzymał breloczek na szczęście i czekoladkę.

Czas spędzony w liceum dla tegorocznych maturzystów dobiegł już końca. Przed nimi nowe wyzwania, nowe pomysły, nowe drogi. Absolwentom życzymy powodzenia nie tylko na maturze, ale i w dorosłym życiu.

Tekst: Weronika Czubaty

Foto: Ks. Paweł Gacek