18 maja na terenie zakładu salezjańskiego odbył się 10 jubileuszowy piknik rodzinny pod hasłem „Rodzina największa wartością”.  Mogliśmy na nim spróbować pysznych salezjańskich prażonych, skosztować ciasta upieczonego przez rodziców i uczniów naszej szkoły, oraz oglądać wspaniałe występy. Jubileuszowy piknik ubogaciły: Zespół pieśni i tańca „Małe Hajduki”; Szkoła tańca „Astra”; Stowarzyszenie Japońskich Sztuk Walki; Mażoretki z Polanki wielkiej, Cheerleaderki z Polanki Wielkiej; Zespoły: „Pochwalony” i „DeKamel”. Mogliśmy podziwiać występy uczniów: Karoliny Jonkisz, Patrycji Majkut, Aleksandry Czebotar i Emilii Warzecy, Alicji Duczmal, kl. Dominika Nowaka, młodzieży rozwijającej swoje talenty w grupie wokalnej „Voicesing i oczywiście Młodzieżowej Orkiestry Salezjańskiej.

W tym roku gościliśmy u siebie także zespół taneczny z Iwano-Frankowska, miasta leżącego na Ukrainie. Pełen profesjonalizm oraz piękne układy i stroje sprawiły, że nasi goście podbili wiele serc widzów. Zgodnie też z piknikową tradycją pan Prezydent wraz ze swoją małżonką nie opuścili tańców integracyjnych. Gośćmi pikniku byli także motocykliści w licznie 153, którzy wykorzystali to świąteczne spotkanie do dopięcia organizacji kolejnej „Iskry miłosierdzia”.

Gorącej atmosfery pikniku nie ostudził nawet deszcz i burza, a samorząd szkolny rozruszał publiczność tańcząc w piżamach z bajkowymi postaciami. Punktualnie o godzinie 21 rozpoczęło się losowanie nagród, a później zakończyliśmy piknik w strugach deszczu, co nie przeszkodziło mu wpisać się w poczet tych bardziej udanych.

Jak co roku w organizacje pikniku zaangażowała się duża grupa rodziców naszej młodzieży oraz spora gromada uczniów i wychowanków. Podobnie jak co roku finansowanie pikniku wsparł pan Janusz Chwierut Prezydent Miasta Oświęcim oraz Wójt Gminy Oświęcim pan Mirosław Smolarek.

Tekst: Kacper Kulikowski
Foto: ks. Paweł Gacek