Już 2 września w poniedziałek wróciliśmy do szkolnych spraw po wakacjach. Inaugurację roku szkolnego 2019/2020 rozpoczęliśmy mszą świętą w naszym kościele, podczas której towarzyszył nam zespół Fausystem. Ksiądz Gabriel Stawowy pełniący funkcję ekonoma inspektorialnego w Krakowie wygłosił dla nas kazanie o tym, w jaki sposób, naśladując apostołów, iść za Jezusem. Po mszy odbyła się krótka część oficjalna. Został odśpiewany hymn Polski, a dyrektor szkoły, ksiądz Mirosław Gajda, przedstawił nam nowych nauczycieli, w tym nowych księży katechetów i kleryków, którzy rozpoczęli pracę w internacie. Następnie uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

Ten rok jest szczególny dla naszej szkoły z powodu rekordowej liczby uczniów w podwójnym roczniku klas pierwszych. Otworzono 21 nowych oddziałów, 11 po gimnazjum i 10 po szkole podstawowej. W sumie w szkole uczy się 1029 uczniów! Już pierwszego dnia nauki na korytarzach zrobił się tłok, a zagubieni pierwszoklasiści usilnie próbowali znaleźć drogę do klas. Na szczęście mogli liczyć na dyżurujących nauczycieli i starszych kolegów. Prawdopodobnie z powodu dużej liczby uczniów w tym roku nie odbędzie się obóz integracyjny.

Powoli na nowo z każdym apelem zapoznajemy się z zasadami obowiązującymi w naszej szkole i przyzwyczajamy się z powrotem do trybu nauki i uczniowskich obowiązków. Pełni wakacyjnych wspomnień z nową energią i entuzjazmem wracamy do szkolnych ławek. Życzę wszystkim uczniom jak najwięcej chęci do nauki i samych dobrych ocen, a pierwszoklasistom, aby zdobywali jak najwięcej wiedzy i miło spędzili czas w naszej szkole, a po latach wspominali ją jak najlepiej.

Tekst: OSa

Foto: Wojciech Zięcina