W piątek 13.12.2019 naszą szkołę odwiedziła młodzież z Gymnasium w Droyßig. Spotkanie zaczęło się od krótkiej zabawy w języku niemieckim, która pomogła nam przełamać nieśmiałość. Dzięki temu wszyscy poczuliśmy się bardziej swobodnie. Postanowiliśmy wykorzystać dobry nastrój naszych gości i zaprosiliśmy ich do nauki tańca belgijskiego. Taniec i towarzysząca mu miła atmosfera sprawiły, że goście z Niemiec poczuli się u nas jak w domu.

Zależało nam na tym, by poznać naszych nowych, niemieckich znajomych.W tym celu podzieliliśmy się na mniejsze grupy. Dzięki temu łatwiej nam było ze sobą rozmawiać. Dyskutowaliśmy o naszych zainteresowaniach i miastach, z których pochodzimy.

W czasie rozmów uczniowie z Droyßig w krótkiej prezentacji przedstawili nam swój czas spędzony w szkole. My ze swojej strony również staraliśmy się zaprezentować naszą placówkę.

Po poczęstunku i chwili wytchnienia, na prośbę gości, powtórzyliśmy nieśmiertelną ,,belgijkę”. Pożegnanie było pełne wzruszeń. Na koniec spotkania wymieniliśmy się drobnymi upominkami. Mamy nadzieję, że niemieccy koledzy zapamiętają to spotkanie tak samo dobrze jak my.

Sonia Siembida 1LC
Foto: Marta Chrapczyńska