21.02.2020 r. rozstrzygnięty został szkolny konkurs literacki Złote Pióro. Uczniowie mieli szansę zaprezentowania poetyckich umiejętności. Swoje prace, zarówno prozę, jak i wiersze, mogli oddawać wychowawcom bądź też bezpośrednio nauczycielom języka polskiego.

Główną nagrodę otrzymała Anna Walencik z klasy 1La.  Ania w swoich wierszach analizuje wyroki namiętności, własne szaleństwa oraz wyraża swoją (nie)zgodę na świat. Nagrodę otrzymała także Aleksandra Wanat, z klasy 1LC, która w swoim opowiadaniu pt.: Nareszcie będziemy wolni ukazała determinację bohaterów w przezwyciężaniu różnic i dążeniu do życia w wolności.

Wszystkim uczestnikom, którzy odważyli się ujawnić swój talent, dziękujemy za udział w konkursie, a naszym dwóm zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy jeszcze większej weny twórczej.

Pisanie jest wielką odwagą, pomaga nam odkryć samego siebie, jest autoterapią pozwalającą ujawnić to, co tak naprawdę czujemy. Zachęcamy więc młodzież do rozwoju w tym kierunku, gdyż być może za rok ktoś z Was wygra kolejną edycję konkursu Złote Pióro.

Tekst: Amelia Ziajka 2La