Od 29 czerwca 2020 roku w Oświęcimiu dobywa się prenowicjat, czyli wstępne przygotowanie kandydatów do wstąpienia do Zgromadzenia Salezjańskiego. Od paru lat w Oświęcimiu prenowcjat organizowany jest dla wszystkich 4 polskich inspektorii.

W wielu wspólnotach salezjańskich każdego 24 dnia miesiąca wspominamy Maryję Wspomożenie Wiernych, a tym uroczyściej czynimy to w sanktuarium Jej dedykowanym. Każdego miesiąca zapraszamy na tę uroczystość specjalnego gościa.

24 lipca mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. Tadeusz Mietła, prowadzący prenowcijat. Oczywiście prenowicjusze przygotowali bogatą oprawę liturgiczną. Przygotowali też specjalne śpiewy, a w tym roku uczestnicy prenowicjatu obdarzeni są umiejętnościami gry na gitarach, organach i skrzypcach o umiejętnościach wokalnych nie wspominając.

Prenowicjusze, których tym razem jest czternastu, przygotowali i poprowadzili nabożeństwo maryjne po mszy świętej. Mamy nadzieje, ze chroniąc się pod płaszcz Wspomożenia Wiernych, będą mogli zachować i rozwijać powołanie, którym zostali obdarzeni.

Dariusz Bartocha sdb
Foto: Wojciech Zięcina sdb