W dniu 14.08.2020 roku, w piątek wieczorem, jak to zostało już zakorzenione w naszej salezjańskiej tradycji, spotkaliśmy się na koncercie Boskiego Grania. Dzięki wsparciu Miasta Oświęcim zagrał dla nas wszechstronnie uzdolniony Marcin Majcherek. Koncert nosił tytuł: Bassic Solo Act.
Artysta zachwycił widownię swoimi oryginalnymi piosenkami wykonanymi na różnych instrumentach – i to wszystko przedstawił jeden człowiek! Muzyk prezentował swoje utwory na gitarze basowej oraz tzw. łasicy, a dzięki sprzętowi elektronicznemu mógł sprawić, aby kompozycje były jeszcze ciekawsze, a przy tym klimatyczne.

Utwory były instrumentalne, dzięki czemu każda osoba na publiczności mogła w międzyczasie odpocząć oraz odczuć nostalgię. To wszystko sprawiło, że na koncercie panował niesamowity klimat. Muzyk, podczas przedstawiania swoich utworów, dzielił się z widownią historią ich powstania, a także podzielił się z nią swoim marzeniem, pragnie on wyjechać do Chin, aby tam również dać kilka koncertów. Życzymy, aby to marzenie się spełniło!

Tego wieczoru pogoda była łagodna i sprzyjała ogólnemu wrażeniu oraz muzyce. W tym czasie na placu św. Jacka znów mogliśmy kupić lody czy też wesprzeć akcje misyjną. Sierpniowy, ciepły dzień, delikatny powiew wiatru, świetna widownia, zawzięci organizatorzy oraz przede wszystkim wspaniały artysta z niesamowitym zasobem twórczości – tak można podsumować to piątkowe przedstawienie. A przed nami kolejne trzy dni wyczekiwanych imprez Jackowego Grania, na które serdecznie zapraszamy!

Sonia Szoen, Oliwia Noras
Foto: Magdalena Illich i Małgorzata Płaczek