Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w całej Polsce oraz środowiskach polonijnych obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego łączymy się w modlitwie z obecnym papieżem oraz zgłębiamy nauczanie św. Jana Pawła II.

Polacy gromadzą się wtedy przede wszystkim na liturgii w postaci nabożeństw i czuwań modlitewnych. Organizowane są także różnego rodzaju medytacje oraz konferencje poświęcone nauczaniu Ojca Świętego.

Aspekt charytatywny tego dnia to przykościelna i publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz funduszu stypendialnego dla zdolnej młodzieży z niezamożnych rodzin. Podopieczni Fundacji są nazywani mianem „żywego pomnika” św. Jana Pawła II, a wspieranie ich wyrazem wdzięczności Polaków wobec swojego Wielkiego Rodaka.

W to dzieło włączyła się nasza parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych oraz młodzież, która ofiarnie służyła swoim czasem podczas zbiórki do puszek.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie tegorocznego Dnia Papieskiego i tym wszystkim, którzy wsparli finansowo podopiecznych fundacji.

Marian Gruszczyk sdb
Foto: ks. Ryszard Szymeczko sdb