W miniony piątek 18 grudnia zakończona została zbiórka artykułów higienicznych i środków czystości dla Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka w Bielsku-Białej. Dzień później tj. w sobotę 19 grudnia, Apostolstwo Kobiet przy Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych W Oświęcimiu i wolontariusze Szkoły Podstawowej w Zaborzu dokonali pakowania zebranych darów.

Wielką radość i motywację do kolejnych działań sprawia niemały odzew ze strony ofiarodawców, czyli parafian i odwiedzających Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu. Mało tego, wśród nich znaleźli się sympatycy tego miejsca i Matki Bożej mieszkający nieraz daleko poza naszym miastem.  To oni wszyscy podczas przygotowania się na narodzenie Syna Bożego otworzyli swoje serca i kieszenie w postaci chusteczek, mydła, proszków, płynów, pieluch. W zebranym asortymencie znalazły się także ubranka, słodycze, a nawet ziemniaki Bio.

Ogromne podziękowania pragniemy skierować do was wszystkich, którzy zostawialiście podarunki pod choinką akcji „Paczuszki dla maluszka”. Wyrazy uznania kierujemy w kierunku Apostolstwa kobiet no i oczywiście do was młodzi wolontariusze, którzy potraficie ofiarować swój czas i siły dla drugiego człowieka, szczególnie tego potrzebującego.

Tak przeżywany Adwent nie może być czasem straconym. Co więcej, z pewnością jest to kolejna okazja, do tego by w sercu zrodziła się miłość. Stało się …

ks. Marian Gruszczyk SDB
Foto: ks. Ryszard Szymeczko SDB