Rozpoczęliśmy ostatni tydzień adwentowego czuwania. Nieubłaganie przypomina nam o tym 4. świeca adwentowego wieńca, która zabłysła minionej niedzieli. Tegoroczny Adwent wydaje się być niezwykłym pod względem pięknej wędrówki w kierunku „Cudu nad cudami”. Mowa tu o Eucharystii, która stała się tematem przewodnim rozważań podczas Rorat 2020. Porywającym są postacie świętych, błogosławionych i sług Bożych, które wskazują jak odkrywać ten niezwykły dar Boga dany człowiekowi. Wśród nich są Joanna Beretta Molla, Carlo Acutis, ks. Jan Macha, Matka Teresa z Kalkuty, s. Faustyna Kowalska, Piotr Jerzy Frasatti i o. Pio.

Dzięki takiej motywacji udało się dzieciom naszej parafii (Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu) spełnić wiele dobrych uczynków zaplanowanych na każdy dzień Adwentu. Skrupulatnie gromadzone znalazły się na choince z dekoracją autorstwa dzieci, które z dumą i zadowoleniem sprezentowały każdy z uczynków Jezusowi, wieszając je na bożonarodzeniowym drzewku. Wszystko to odbyło się w sobotę 19 grudnia 2020 roku.

O rezultatach dobrego postępowania i wysiłku dekorowania choinki każdy może przekonać się sam, zerkając do dokumentacji zdjęciowej zamieszczonej poniżej.

ks. Marian Gruszczyk SDB
Foto: ks. Ryszard Szymeczko SDB