Już od ponad tygodnia trwamy w przygotowaniach na największe święta chrześcijańskie. Święta Zmartwychwstania Pańskiego powodują wiele troski i zachodu by przygotować swoje serce na ten wyjątkowy czas. Przede wszystkim wielkopostne starania o odnowę naszego życia wewnętrznego winny skupić się na podjęciu konkretnych kroków. Proponuje je kościół.

Trzeba więcej się modlić, by móc zbliżyć się do Pana. Należy podjąć post by ćwiczyć swoją wolę. Nie wolno zapomnieć o jałmużnie, by dzieląc się – wyrzucać ze swego serca egoizm i to co zamyka nas na innych.

Podczas tegorocznego Wielkiego Postu Apostolstwo Kobiet działające przy Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych i Wolontariat SP w Zaborzu podjęli wspólnie wyzwanie. Jest nim wielkopostna zbiórka żywności o długotrwałej przydatności do spożycia. Zatem zbiórka obejmuje makarony, ryż, kasze, konserwy, artykuły higieniczne tj. mydło, pastę do zębów oraz bardzo potrzebne skarpety – głównie męskie. Zebrane środki przeznaczone zostaną dla osób bezdomnych korzystających z wsparcia Towarzystwa Pomocy im. św. brata Alberta w Bielsku Białej.

Zbiórka trwa do piątku 5 marca, a przyniesione artykuły prosimy pozostawiać przy ołtarzu św. Józefa z przodu kościoła ul. Jagiełły 8 w Oświęcimiu.

Za wszelkie dary w imieniu potrzebujących DZIĘKUJEMY.

 

Tekst: ks. Marian Gruszczyk SDB

Foto: ks. Ryszard Szymeczko SDB