Trudno jest wyrokować nad losem i sytuacjami w jakich znajdują się ludzie. Warto jednak skupić się na tym co możemy dla nich uczynić.

Na przełomie lutego i marca 2021 roku Wolontariusze Szkoły Podstawowej im. KEN w Zaborzu oraz Apostolstwo Kobiet posługujące przy Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu podjęli się wyjątkowej – wielkopostnej inicjatywy na rzecz ubogich.

Kończąca się w piątek 5 marca 2021 zbiórka żywności, środków higienicznych i skarpet znalazła spore zainteresowanie wśród parafian i uczęszczających do naszego Sanktuarium. Zebrane zostały 24 kartony posortowanych produktów. Odbiorcami tego dobra są zaś korzystający z pomocy Towarzystwa św. brata Alberta w Bielsku Białej.

Ofiarowane dary są zapewne odpowiedzią na wielkopostną jałmużnę jako jeden z jej filarów, obok postu i modlitwy. Dzielenie się tym co posiadamy bez wątpienia uszlachetnia nasze serca. Kolejny raz zauważyć można, że mimo pandemii, respektując obostrzenia nic nie jest w stanie pohamować nas ludzi w czynieniu dobra. Dlatego wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel dając upust swojej ofiarności – dziękujemy, a Apostolstwu Kobiet i Wolontariuszom gratulujemy prawdziwego serca zdolnego dostrzec potrzeby innych.

Poniżej krótka relacja zdjęciowa z zakończenia tego przedsięwzięcia.

 

Tekst: ks. Marian Gruszczyk SDB

Foto: ks. Ryszard Szymeczko SDB