Matka Boża ma swoje szczególne miejsce w Tradycji Kościoła. Od początków chrześcijaństwa wierni wiedzieli, że mogą uciekać się w swoich potrzebach do Tej, która porodziła Chrystusa. Przecież znane wydarzenie w Kanie Galilejskiej czyli cud przemiany wody w wino, ukazuje Maryję – niewiastę wspierającą w potrzebach, wypraszającą łaski dla tych, którzy ze szczerym sercem do Niej się uciekają.

Przez wieki NMP Wspomożenia Wiernych słucha szeptu zanoszonych modlitw. Przekonani o tym fakcie jesteśmy także my, wierzący XXI wieku: salezjanie, członkowie rodziny salezjańskiej oraz wierni modlący się w oświęcimskim sanktuarium. U Jej stóp, u podnóża wiernej kopii turyńskiego obrazu Wspomożycielki gromadzimy się każdego dnia na zwyczajnej modlitwie, która daje życie i wytchnienie.

Tak było również wczoraj 24.05.2021 r. przeżywając kilka niezwykłych wydarzeń. Przede wszystkim chodzi o odpust parafialny oraz jubileusz 25-lecia kapłaństwa ks. Andrzeja Polichta. Tego typu wydarzenia dały okazję przede wszystkim do wdzięczności – Bogu za każdą łaskę i za kapłańskie życie ks. Andrzeja. Parafianie jak zwykle stanęli na wysokości zadania składając życzenia i wiązankę pięknych kwiatów na ręce jubilata.

Co więcej, takich jubileuszy może być w przyszłości więcej. To za sprawą prężnie działającego Apostolatu Margaretek, który złożył uroczyste ślubowanie obejmując swoją modlitwą kolejnych siedmiu kapłanów.

Modlitwa jest jednym z najcenniejszych darów jaki możemy ofiarować w intencji drugiego człowieka. Dlatego ze szczerego serca dziękujemy Apostolstwu, a ks. Andrzejowi gratulujemy i życzymy obfitości łask i błogosławieństwa Bożego na dalsze lata kapłańskiej posługi. Ks. Andrzeju – patrząc na Boga, ukazuj go innym, inspiruj do pięknego życia na ziemi i do szczęścia wiecznego po śmierci…

 

Tekst: ks. Marian Gruszczyk SDB

Foto: ks. Marian Gruszczyk SDB