W kończącym się roku szkolny, w dobie pandemii, nie było możliwości zorganizowania wymiany na żywo z młodzieżą z gimnazjum Essen-Werden z Niemiec. Udało się jednak dwukrotnie stworzyć choć namiastkę spotkania… w formie online.

A co na ten temat myślą nasi uczniowie?

„Spotkanie z młodzieżą z Niemiec było kolejnym wspaniałym doświadczeniem. Miła i luźna atmosfera oraz podział na mniejsze grupy pozwoliły nam się poznać i porozmawiać na wiele interesujących nas tematów, między innymi ważna dla nas kwestia – obecna sytuacja na świecie. Jak w Niemczech działają szkoły, lekcje, spotkania z przyjaciółmi. Jestem szczęśliwa i wdzięczna że mogłam być częścią tego projektu”.

„Uważam, że spotkanie było super. Przez to że byliśmy podzieleni na mniejsze grupy, mogliśmy spokojniej porozmawiać bez chaosu. Myślę, że obydwie strony są zadowolone ponieważ mamy nawet grupę na instagramie z niektórymi osobami z niemieckiej szkoły i same powiedziały że już nie mogą się doczekać następnego spotkania – ja również”.

„Było bardzo fajnie i w naszej grupie na koniec super się dogadywałyśmy i zaczęłyśmy rozmawiać w pewnych momentach na zwykłe tematy jakbyśmy się znały parę lat. Było super, mogliśmy sobie porozmawiać na różne tematy i poznać troszkę lepiej kulturę niemiecką”.

Mamy nadzieję, że przyszły rok szkolny pozwoli na zorganizowanie spotkania … w realu.

 

Tekst: Marta Chrapczyńska