Przed kilku dniami rozpoczęły się wakacje. Jedni cieszą się z kolejnej porcji wolnego. Inni jeszcze nie zdążyli nacieszyć się czerwcowym powrotem do sal lekcyjnych. Zwyczajnie tęsknią i brak im kontaktu z drugim człowiekiem.

Z pewnością czas zdalnego nauczania dał się we znaki wszystkim. Być może nawet uczniowie po raz pierwszy w swoim życiu zaczęli doceniać możliwość chodzenia do szkoły. Rodzice również, szczególnie kiedy musieli sami przysiąść do zdalnego, aby wspomóc zarówno młodsze jak i starsze swoje pociechy.

Z tego względu w piątkowy poranek (godz. 8:00) 25 czerwca 2021 r. uczniowie, uczennice, rodzice i nauczyciele obu szkół podstawowych (SP 1, SP w Zaborzu) znajdujących się na terenie Parafii MBWW w Oświęcimiu, modlitwą podczas Mszy św. uroczyście zakończyli rok szkolny 2020/21.

To był szczególnie ważny moment dziękczynienia za pracę, naukę oraz zdrowie. Natomiast na czas wakacji prosiliśmy przede wszystkim o bezpieczeństwo i szczęśliwe powroty do domów byśmy znowu mogli spotkać się podejmując na nowo swoje obowiązki.

Dobrych i udanych wakacji od nauki, ale nie od Pana Boga!!!

 

Tekst i grafika: ks. Marian Gruszczyk SDB