W dniach od 26 do 29 sierpnia 2021 roku w Szczyrku młodzież z naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach przygotowujących liderów do światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2023 r. w Lizbonie. W pierwszym dniu były rzeczy organizacyjne, związane z przyszłymi ŚDM 2023. Uczestników przywitał ks. Andrzej Król – inspektorialny duszpasterz ds. młodzieży. Miała miejsce krótka prezentacja historii ŚDM oraz całej idei i przesłania tego spotkania.

Nie zabrakło tego dnia wspólnej integracji, konferencji wprowadzającej oraz adoracji i modlitwy na zakończenie dnia. Kolejny dzień rozpoczął się od modlitwy brewiarzowej. Tematyką dnia i konferencji była Maryja, refleksji nad Pismem Świętym, przerwa na kawę i kolejna konferencja o Eucharystii, która wprowadziła i przygotowała do przeżycia godnego Mszy Świętej. Miały tego dnia również warsztaty na temat Animacja grupy.

Po kolacji miała miejsce konferencja o spowiedzi, która wprowadziła nas w klimat modlitwy i możliwości skorzystania z tego sakramentu, całość dnia zakończyło słówko. Sobotni dzień również był bogaty w konferencje oraz warsztaty między innymi o moralności a wierze, pracy w grupach, Eucharystii i wspólnym wyjściu na Klimczok w ramach rekreacji. Po kolacji miały miejsce warsztaty na temat mówienia świadectwa oraz warsztaty związane z tym tematem, na zakończenie miała miejsce adoracja w Sanktuarium oraz słówko na zakończenie dnia.

W niedzielę w ostatni dzień miała miejsce ostatnia konferencja dotycząca modlitwy. Miała również miejsce Eucharystia na zakończenie rekolekcji, podziękowanie i wspólny obiad. Całość rekolekcji była przebogata w różne doświadczenia młodych, świadectwa i treści, które przygotowała wspólnota teologów z Salezjańskiego Seminarium w Krakowie. Wszystkim organizatorom dziękujemy za ciepłe przyjęcie i przekazanie bogactwa wiary.

Weronika Legierska, Nicola Pędlowska
Foto: Marcin Wosiek sdb