2 września 2021 roku był dniem pełnym wrażeń spowodowanym spotkaniem integracyjnym internatu Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu.
Nasze spotkanie rozpoczęły rozgrywki sportowe, podczas których wychowankowie internatu popisali się świetną grą w piłkę nożną i w piłkę siatkową. Uczniów w rywalizacji wspierał kierownik internatu ks. Michał Libor, który z wielkim zaangażowaniem zadbał o zorganizowanie wspaniałej wieczornej zabawy. Ksiądz kierownik Michał Libor, który znany jest ze swojego złotego uśmiechu i szczerego serca wobec internistów, był w naszej szkole w latach 2012-2013.

Mieliśmy także okazje poznać nowych kleryków, którzy przybyli do nas z seminarium z Lądu. Podczas naszej wspólnej integracji i zabawy dowiedzieliśmy się o sukcesach artystycznych i sportowych naszych opiekunów. Kleryk Jakub Piątkowski słynie z sukcesów w tańcu towarzyskim, a kleryk Piotr Bednarczyk jest znany z wysokich osiągnięć w dziedzinie sportu sztuk walki. W czasie ogniska towarzyszyły nam również dwie bardzo ważne osoby Pani Ela i Pani Teresa, które nieustannie dbają o nasze dobro.

Wspaniały i pogodny wieczór przyniósł nam wiele przeżyć i chwil wartych zapamiętania, wspólnej radości nie było końca, będziemy wspominać te piękne chwile, oglądając pamiątkowe zdjęcia, które były dziełem Brata Wojciecha Zięciny. Nasze spotkanie dało nam dużo energii do rozpoczęcia nowego roku szkolnego i zmierzenia się w walce o sukcesy w nauce i zdobywaniu nowej wiedzy.

Norbert Adamczyk
Foto: br. Wojciech Zięcin