Kolejne, pełne emocji i przemyśleń czwartkowe spotkanie (28 października 2021) z Panem Bogdanem Bartnikowskim, który jako 12-letni chłopiec trafił z mamą z powstańczej Warszawy do obozu koncentracyjnego KL Auschwitz.

Słowa młodych ludzi uczestniczących w spotkaniu najlepiej oddają, jak cenne było to wydarzenie:
Dzięki spotkaniu mogłam dowiedzieć się, jak dziecko postrzegało tak straszny czas, jakim jest woja. Lekcja, którą przekazał nam były więzień Auschwitz, dała mi dużo do myślenia i na pewno zmieniła moje postrzeganie niektórych spraw.

Przede wszystkim to był ogromny zaszczyt spotkać osobę, która żyła w czasach wojny. Pan Bartnikowski pozwolił mi sobie wyobrazić, jak żyło się jako dziecko w tamtych czasach.

W obecnych czasach spotkania z osobami takimi jak Pan Bogdan Bartnikowski są szczególnie wartościowe, ponieważ niewiele z nich ma możliwości podzielenia się swoimi przeżyciami. Jestem wdzięczny za możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu, na którym nie tylko dowiedzieliśmy się o tym jak wyglądało życie w obozie koncentracyjnym, lecz także usłyszeliśmy, jak oczami Pana Bartnikowskiego wyglądał świat na początku wojny i podczas Powstania Warszawskiego.

To spotkanie było ciekawym przeżyciem, cieszę się, że mogłam wyobrazić sobie tamte czasy oczami kogoś, kto je przeżył. Było to świetne doświadczenie.

Marta Chrapczyńska
Foto: Marta Chrapczyńska