20 listopada 2021 roku na strzelnicy LOK w Oświęcimiu odbyły się Zawody Powiatowe Puchar Ligi Obrony Kraju w Strzelectwie Sportowym pod patronatem Starosty Oświęcimskiego. W zawodach brało udział siedem szkół z całego powiatu, które reprezentowało ogółem 33 zawodników rywalizujących drużynowo i indywidualnie. Uczniowie musieli oddać 20 strzałów do 4 punktowanych tarcz z pneumatycznych karabinków sportowych bocznego naciągu Haenel 312.

Naszą drużynę reprezentowała trójka uczniów: Marcin Banasiuk, Natalia Prędka oraz Aleksandra Wanat. Wysokie, trzecie miejsce w powiecie indywidualnie uzyskała Aleksandra Wanat z wynikiem 133 punktów, przy czym dwa wyższe miejsca miały kolejno 134 i 135 punktów, a zatem różnica w punktacji wśród pierwszej trójki była niewielka i wszystko mogło się zdarzyć. W klasyfikacji drużynowej dzięki dużemu zaangażowaniu i precyzji naszych zawodników uzyskaliśmy drugie miejsce w powiecie zdobywający tym samym puchar.

Na pierwszym miejscu uplasowało się Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Oświęcimiu a na trzecim Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku. Według komunikatu Prezesa LOK klasyfikacja naszych uczniów wyglądała następująco:
– Aleksandra Wanat brąz indywidualnie, srebro drużynowo
– Marcin Banasiuk srebro drużynowo
– Natalia Prędka srebro drużynowo

Łukasz Śleziak
Foto: Łukasz Śleziak