25 listopada 2021 odbył się w Oratorium koncert, na którym mógł wystąpić każdy, kto chciał podzielić się swoim muzycznym talentem. Wszystko z okazji wspomnienia św. Cecylii, wypadającego w liturgii 22 listopada.

Wieczór prowadziła Anna Sołtysik ze swobodą i wdziękiem prezentują kolejnych wykonawców oraz przywołując informację na temat świętej, która zgromadziła nas tego wieczoru. Ta święta jest patronką muzyków, organistów oraz muzyki kościelnej.

Jako pierwszy z odwagą zaprezentował się dyrektor Oratorium – ks. Paweł Bróż w utworze,”The Sound od Silence” duetu Simon & Garfunkel.

W większym składzie na scenie pojawili się chłopcy z internatu, prezentując „Barcelonę” (Zespół Internacki) i „Gronicki doliny” (Zespół Internacki Folk).

Następnie mogliśmy usłyszeć w porywającym wykonaniu,”Zimę” z Czterech Pór Roku Antonio Vivaldiego zagraną na akordeonie przez Miłosza Sadkowskiego.

Kleryk Jakub Piątkowski wcielił się w role Zenona Martyniuk i wykonał utwór „Przekorny los”. Udało mu się także zaśpiewać wraz z pomocnikami utwór Sławomira o tytule „Miłość w Zakopanem”.

Świętowanie zakończyliśmy wspólnym śpiewem. Wykonawcy razem z publicznością wykonali utwór, „Don Bosco” i słówkiem na dobranoc księdza Dariusza Bartochy, który opowiedział nam, jak powstał ten utwór, który stał się hymnem młodzieży z całej Europy zgromadzonej na Colle don Bosco w sierpniu 2009 roku na tzw. Confronto.

Anna Sołtysik
Foto: Dariusz Bartocha sdb, Anna Sołtysik