W niedzielę 5 grudnia 2021 roku podczas Mszy Świętej o godzinie 11.30 miało miejsce ważne wydarzenie dla dwóch młodych chłopców i ich rodzin. Otóż po miesiącach przygotowań, zostali oni przyjęci do grona Służby Liturgicznej.
Po zapewnieniu przez ks. Krzysztofa opiekuna Służby Liturgicznej, że kandydaci są odpowiednio przygotowani do pełnienia tak ważnej i zaszczytnej funkcji, ksiądz Proboszcz poświęcił ich stroje liturgiczne, które przy pomocy rodziców kandydaci założyli, po czym uroczyście przyjął ich do grona ministrantów i pobłogosławił im.

Pomimo trudnego czasu i ograniczeń cieszy fakt, że miłość do Boga skłoniła młodych chłopców do brania przykładu ze świętego Dominika Savio patrona ministrantów i podjęcia się posługi przy ołtarzu.

Dla nowych ministrantów był to zapewne szczęśliwy dzień pełen wrażeń, a dla ich rodziców radość i duma ze swoich pociech, które mogą uczestniczyć we Mszy świętej, służąc pomocą kapłanom.

Ministrantom, życzymy wytrwałości w naśladowaniu ich patrona, a wszystkich chętnych chłopców zapraszamy do wstąpienia w szeregi Służby Liturgicznej.

Maria Wójcik
Foto: Ryszard Szymeczko sdb