Święty Mikołaj był biskupem niosącym pomoc ludziom biednym. Uczył nas jak postępować względem bliźniego w przeróżnych sytuacjach, uczył nas również miłości i pomocy względem drugiego człowieka w najtrudniejszych chwilach.

W dniu 6 grudnia 2021 roku do internatu w salezjańskiej szkole w Oświęcimiu przybył św. Mikołaj. Wychowankowie przygotowali krótkie przedstawienie przypominające, że był on symbolem człowieka wrażliwego na biedę i nieszczęście innych.

Zadawał młodzieży trudne pytania i okazał się wielce wyrozumiały, ponieważ wychowankowie byli w tym roku wyjątkowo grzeczni i w pełni zasłużyli na prezenty. Rozbawiły nas sceny życia z internatu i występ internackiego zespołu”Boski Team” w utworze „White Christmas”. Piękny i wzruszający był ten zimowy wieczór przypominający na o Świętym Mikołaju.

My mamy szansę zostać takim świętym zwłaszcza teraz w okresie adwentu. O naszej dobroci będą świadczyć uczynki i postanowienia. Pomyślmy, co my możemy zrobić pięknego dla rodziców, nauczycieli, księży, przyjaciół oraz ludzi nieznanych potrzebujących pomocy i naszego ciepłego słowa.

Sebastian Waszut
Foto: Wojciech Zięcina sdb