4 marca 2022 r. w naszej szkole odbyły się pierwsze z serii warsztatów dla ósmoklasistów. Uczniowie z całego powiatu oświęcimskiego wzięli udział w zajęciach z biologii i chemii, pn. „Woda jest życiem”, podczas których poznali budowę i właściwości wody oraz wykonali doświadczenia laboratoryjne z jej wykorzystaniem.
Na warsztatach humanistycznych, poświęconych historii literatury fantasy zapoznali się z najważniejszymi tekstami reprezentującymi ten gatunek i zaprojektowali swojego bohatera ze świata fantasy. Nauczyciele informatyki zapoznali młodych pasjonatów tej dziedziny wiedzy z metodami radzenia sobie w sytuacjach, gdy komputer zawodzi.
Warsztaty w pracowniach: mechanicznej, samochodowej i stolarskiej dały znakomitą okazję do poznania specyfiki pracy w każdym z zawodów, których uczymy w naszej szkole. Uczestnicy zajęć mechanicznych stanęli oko w oko z obrabiarkami skrawającymi sterowanymi numerycznie CNC, z których pomocą samodzielnie wykonali detale i pomierzyli je precyzyjnymi narzędziami pomiarowymi. Pasjonaci motoryzacji poznali dział samochodowy naszej szkoły i pomoce dydaktyczne z hali diagnostyki, młodzi stolarze zaś przekonali się, jak przy użyciu narzędzi ręcznych pracować z drewnem.

Kolejna tura warsztatów dla ósmoklasistów odbędzie się już 18 marca. Serdecznie zapraszamy!

Miłosz Studzinski
Foto: Grzegorz Strumiński