W środę, 16 marca 2022 roku Samorząd Szkolny zorganizował w naszej szkole „Dzień bez plecaka”. Kreatywność uczniów jest naprawdę zaskakująca,  swoje książki przynosili w walizkach, wózkach, klatkach czy pudełkach. Nie zabrakło elementów motoryzacji, chociażby pomysł z drzwiami do auta. Niektórzy przysłowiowo popłynęli i przynieśli przedmioty w dmuchanym pontonie. Znalazła się również lodówka i wózki sklepowe. Nie sposób wymienić wszystkie pomysły uczniów. Cieszymy się, że ten dzień przyjęto z wielkim entuzjazmem i chętnie włączono się do zabawy. Przed nauczaniem zdalnym podobne wydarzenia w naszej szkoły miały miejsce znacznie częściej, tym samym planujemy więcej dni tematycznych. Relację można zobaczyć również na FB: Salezjański Samorząd Szkolny w Oświęcimiu.

Sonia Szoen
Foto: Wojciech Zięcina sdb