25 marca 2022 r. z uśmiechami na twarzach powitaliśmy w murach Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu ósmoklasistów, chcących bliżej poznać realia nauki w naszej szkole.

Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dla odwiedzających szereg atrakcji. W głównym korytarzu umieściliśmy punkty informacyjne, w których pracownicy szkoły informowali o kierunkach kształcenia, przedmiotach punktowanych przy rekrutacji, a na osłodę częstowali wszystkich salezjańskimi krówkami.

Uczniowie starszych klas wcielili się w rolę przewodników po labiryncie szkolnych korytarzy. W klasopracowniach na zwiedzających czekali nauczyciele poszczególnych przedmiotów oraz przygotowane przez nich konkursy i quizy ze słodkimi nagrodami, pokazy i inne niespodzianki. Odwiedzić można było również szkolne warsztaty, internat oraz Oratorium św. Jana Bosko.
Tegoroczny dzień otwarty cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, co jest dla nas ogromną nagrodą za trud włożony w jego organizację.
Miłosz Studziński

 

Dzień Otwarty to czas, gdy uczniowie mogą odwiedzić różne szkoły, zapoznać się z ich ofertą, czy przejść się po salach i korytarzach. Wtedy, zdarza się też, że trafią na miejsca, których być może już nigdy nie odwiedzą – zobaczą placówkę trochę od wewnątrz od środka, poznają jej tajemnice.

25 marca 2022 w Zespole Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu odbył się Dzień Otwarty. Uczniowie z pobliskich szkół podstawowych bardzo licznie i chętnie wraz z rodzicami odwiedzali salezjańską placówkę i zapoznawali się z jej szeroką ofertą.

Całe grono pedagogiczne wraz ze swoimi podopiecznymi przygotowali dla odwiedzających bardzo ciekawe zajęcia z różnych dziedzin nauki. Były to m.in. doświadczenia fizyczne i chemiczne, różne quizy i zagadki, a także rozgrywki sportowe. Natomiast dla zainteresowanych kierunkami technicznymi została przyszykowana prezentacja warsztatów oraz maszyn.  Dodatkowo na młodzież czekali wolontariusze, którzy oprowadzali ich po placówce, pokazywali jej różne zakamarki i tajne przejścia oraz opowiadali o własnych doświadczeniach i przeżyciach – bo przecież takie rozmowy łatwiej prowadzi się z rówieśnikami. 🙂
Zuzanna Bratek

Foto: Bartosz Karwat

« z 3 »