Ach, cóż to był za koncert! W piątek 8 lipca 2022 rozpoczęliśmy czwartą edycję koncertów z serii „Boskie Granie” na naszej letniej scenie muzycznej.

Boskie Granie otworzył, podobnie jak w latach poprzednich ks. Dariusz Bartocha mówiąc: Boskim Graniem wypełniamy przestrzeń między kościołem a szkołą, domem zakonnym a kaplicą świętego Jacka, między pracą a odpoczynkiem, między profanum Rynku a sacrum Sanktuarium, między pośpiechem a zwolnieniem, między zwyczajnością a świętem; w każdy wakacyjny piątek wypełniamy tę przestrzeń pięknem, wzruszeniem, zamyśleniem, radością, wspólnym byciem ze sobą.

Czwarty sezon Boskiego Grania otwiera zespół oratoryjny, należą im się brawa przynajmniej za trzy rzeczy: po pierwsze za ich młodość, po drugie za to, że są Oratorium tak bardzo bliskiego mojemu sercu i po trzecie za to, że przygotowuję siebie i innych na spotkanie z Ojcem Świętym i tysiącami młodych w Lizbonie.

Zespół „Łaska” muzykuje od niedawna przy Oratorium, w jego skład, wchodzi młodzież oraz duchowni. Sami muzycy przyznali, że: jesteśmy młodzieżą działającą przy Oratorium św. Jana Bosko, która wybiera się na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży do Lizbony (…) każdy z nas działa, angażuje się w życie oratorium: jesteśmy wychowawcami, animatorami, jeździmy na różne zjazdy animatorów Inspektorii krakowskiej, jeździmy na rekolekcje, przez co możemy wzrastać w wierze i przekazywać ją w praktyce poprzez prace z dziećmi i świadectwo życia codziennego czy tak, jak w czasie wakacyjnym pomagamy i prowadzimy półkolonie tu na miejscu oraz kolonie, z której właśnie wróciliśmy.

 Muzycy zaprezentowali nam utwory religijne takie jak: Maryjo Matko mojego wezwania, Jezus siłą mą, Psalm 148 czy też Hymn Światowych Dni Młodzieży 2023 Powietrze już drga. Na scenie, prócz cudownych wokali publiczność mogła usłyszeć gitarę elektryczną, skrzypce, perkusję, pianino czy akordeon. Zagrane utwory porwały i zachwyciły zebranych, czego dowodem były tłumy tańczące pod sceną oraz podwójne bisy.

Piątkowy wieczór był absolutnie niezwykły: nie brakowało wzruszeń i uniesień, a w stronę muzyków płynęły gratulacje i uśmiechy. Publiczność spontanicznie i gorąco reagowała brawami, okrzykami, tańcami i wspólną zabawą. Wszyscy dziękujemy im za ten wspaniały czas. A już za tydzień zagra dla nas Studio Wokalne Voicesing, które jak co roku, na pewno nas zaskoczy. Do zobaczenia w piątek o 20.00!

Boskie Granie organizowane jest przez Salezjanów Księdza Bosko z Oświęcimia oraz Byłych Wychowanków Salezjańskich, a współfinansowane przez Towarzystwo Salezjańskie i Miasto Oświęcim.

Zuzanna Bratek
Foto: Marcin Hofbauer, Michał Szewczyk

« z 3 »

Skład zespołu „Łaska”:

  • perkusja: Sebastian Sidorek
  • skrzypce: Maria Pyrdoł
  • skrzypce: Wojciech Jabcoń
  • pianino: Agnieszka Niezręcka
  • gitara elektryczna: Paweł Bróż sdb
  • akordeon: Miłosz Sadkowski
  • wokal: Izabela Kołodziej, Paulina Czarnik, Antoni Cichy, Jakub Piątkowski sdb, Emilia Kukla, Martyna Szabla, Martyna Kuras, Zuzanna Bratek

Zaprezentowane utwory: Zmartwychwstał Pan, Dawid, Maryjo Matko mojego wezwania; Dom, dom, dom; Powietrze już drga; Jezus zwyciężył; Pslam 148; Nasz Bóg; Biada; Credo; Jezus siłą mą.