Wystąpili na naszej scenie już po raz 7, zaśpiewane utwory były fenomenalne, muzycy zaprezentowali wielką klasę, styl i przede wszystkim swój ogromny talent; o kim mowa? – o artystach ze Studia wokalnego Voicesing, którzy 15 lipca zagrali dla wspaniały koncert.

Studio wokalne Voicesing to miejsce idealne dla tych, którym w duszy gra muzyka. Śpiewacy szkolą się tam pod czujnym okiem Pani Joanny Kasperek-Szymonik, wokalistki, jurorki wielu konkursów, ale przede wszystkim certyfikowanego pedagoga wokalnego i rehabilitanta głosu Międzynarodowego Stowarzyszenia Pedagogów Wokalnych „Natural Voice Perfection”. Jej uczniowie są laureatami wielu ogólnopolskich konkursów piosenki, jak również absolwentami Państwowych Wyższych Szkół Teatralnych. Oferta studia skierowana jest do wszystkich osób: dorosłych, dzieci, tych, którzy śpiewają i tych, którzy o śpiewaniu marzą, zarówno amatorów, jak i profesjonalnych wokalistów oraz tych, którzy pracują głosem na co dzień…nauczycieli, lektorów, przewodników.

Koncert rozpoczął Dyrektor Dzieła Salezjańskiego ks. Dariusz Bartocha, który powiedział, że ten wieczór jest boski z trzech powodów: ” […] po pierwsze wykonane utwory są boskie, cudowne, po drugie profesjonalizm, nawet tych, którzy dopiero co wchodzą na scenę, którzy z tremą i nogami, które się trzęsą, będą wykonywali utwory i po trzecie, o czym jestem mocno przekonany, że to, co mają w sercu, ten talent, pochodzi od Pana Boga i robią przy jego pomocy cudowne rzeczy […] ”. Następnie mikrofon przejęła Pani Joanna, która zaprosiła wszystkich bardzo serdecznie na koncert oraz życzyła zebranym pięknych wrażeń i muzyczna uczta rozpoczęła się na dobre.

Voicesing po raz kolejny zauroczył. Wszystkie utwory były piękne i cudowne, a muzycy zachwycali słuchaczy przekazywanymi emocjami, techniką czy dykcją. Wśród publiczności nie brakowało wzruszeń, radości i innych uniesień. Zebranych w sposób szczególny ujęła specjalna dedykacja dla mamy jednej ze śpiewaczek, która akurat nie mogła być na koncercie. Był to dowód na wielką wrażliwość i piękne serce artystki.

Po koncercie Pani Joanna, że wręcz: „puchnie z dumy” i trzeba przyznać jej racje, gdyż koncert rzeczywiście był niezwykły.

Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Boskie Granie w kolejny wakacyjny piątek (22.07) o 20.00 na Placu Świętego Jacka. Nie może Was zabraknąć!

Zuzanna Bratek
Foto: Zbigniew Michura

Wystąpili:
Nadia Kowalczyk
. „Fly Me To The Moon” words&music Bart Howard
Marysia Piegza. „Mięta” sł. Mateusz Krautwurst, muz. Marian Zych, Mateusz Krautwurst
Gabrysia Pindel. „Lovely”, words&music Billie Eilish, Finneas Baird O’Connell, Khalid Robinson
Ania Adamus. „Falling”, words & music Harry Stiles, Kid Harpoon
Miłosz Kot. „Thinking Out Loud” words Ed Sheeran, music Ed Sheran, Amy Wadge
Ariel Kuczek ……. „Piosenka jest dobra na wszystko” sł. Jeremi Przybora, muz. Jerzy Wasowski
Tosia Nagi. „Ale Jazz” sł. i muz. Zuzanna Jurczak, Mateusz Dopieralski, Magdalena Wójcik, Jakub Galiński
Patrycja Porębska. „Kasztany” sł. Krystyna Wodnicka, muz. Zbigniew Korepta
Paulina Michura. „Sztuczny miód” sł. Agnieszka Osiecka, muz. Krzysztof Paszek
Anna Sołtysik. „Jak mam go pokochać”/„I Don’t Know How To Love Him’ words Tim Rice, music Andrew Lloyd Weber, przekład Wojciech Młynarski, Piotr Szymański
Justyna Legust. „All By Myself” words&music Eric Carmen
Karolina Nowak. „Naprawdę chcę” /”Part of Your Worl”, words. Howard Ashman, music Alan Menken, tłum. Marek Robaczewski
Miłosz Fajfer. „It’s Probably Me” words Sting, Eric Clapton, Michael Kamen music Michael Kamen, Stephen McLaughlin
Julia Gabryel. „Don’t you worry ’bout a thing” words& music Stevie Wonder
Krzysztof Maciejowski. „Bądź moim natchnieniem” sł. Wojciech Młynarski, muz. Antoni Kopf