W piątek 19 sierpnia 2022 roku odbył się kolejny koncert z cyklu „Boskie Granie” i tym razem publiczność porwał zespół o nazwie DerMaHuFle. Członkami zespołu są czterej studiujący przyjaciele — Tymek (perkusja), Franek (gitara), Marcin (klawisze) oraz Ola (saksofon).

Pogoda niestety nie sprzyjała i po kilku minutach od rozpoczęcia koncertu, zaczął padać mocny deszcz. Jednak to nie przeszkodziło artystom, bo ich letnie brzmienia zdołały oddalić nasze myśli od miejscowych zawirowań pogodowych i bez problemu udało im się porwać widownię do ich słonecznego świata. Nic nie stało na ich drodze i ani ulewa i ani burza nie były przeszkodą dla muzyków w dalszym koncertowaniu.

Zespół zaprezentował takie utwory jak „Gdańsk”, „Footprints”, czy kilka kompozycji znajomych Marcina.

Koncert, mimo niezbyt sprzyjającej pogody, okazał się genialny i nim wszyscy się obejrzeliśmy, dobiegł końca. Energia DerMaHuFle porwała publiczność i żaden deszcz już nie był straszny, a to wydarzenie muzyczne nie obyło się oczywiście bez bisu i gdyby jeszcze starczyło czasu, zespół na pewno zagrałby jeszcze kilka utworów.

Ogromne podziękowania dla DerMaHuFle za ich niesamowitą energię na scenie i wspaniałe doświadczenia muzyczne podczas tego piątkowego wieczoru. Mamy nadzieję jeszcze kiedyś gościć ich na naszej salezjańskiej scenie i do zobaczenia w kolejny piątek 26 sierpnia!

Aleksandra Wanat
Foto: Oliwia Zając