Sierpień jest miesiącem świętowania, ze względu na Matkę Bożą, św. Maksymilian Kolbego oraz św. Jacka, który patronuje prowincji św. Jacka.  Od kilku lat w niedzielę w okolicy 17 sierpnia, w bieżącym roku 21 sierpnia, zapraszamy dominikanina z prośbą o wygłoszenie homilii podczas wszystkich niedzielnych mszy świętych, by dać okazję do świętowania Parafianom i odwiedzającym nasze sanktuarium.

Być może dla wielu dominikanów, którzy przyjeżdżają głosić kazania z racji odpustu jest to sposobność do zobaczenia po raz pierwszy dzieła prowadzonego przez salezjanów a niegdyś przez setki lat przez właśnie dominikanów.  W tym roku zaprosiliśmy Ojca Pawła Koniarka z klasztoru w Korbielowie.

Ojciec Paweł, przywołał postać św. Jacka,  zaproponował wszystkim głębokie odkrycie Pana Boga na modlitwie, aby zatrzymać się czasem w codziennym swoim zabieganiu.

Na tegoroczną uroczystość zaproszono przedstawicieli duchowieństwa z 4 okolicznych dekanatów i jednocześnie trzech diecezji. Z wielką radością mogliśmy się spotkać po wielu miesiącach, w których takie spotkanie nie były możliwe. Zaproszenie przyjął również Prezydent Miasta Janusz Chwierut wraz ze swoją Małżonką.

Uciekamy się do św. Jacka z prośbą o jego wstawiennictwo, opiekę oraz udzielenie nam jego apostolskiej gorliwości.

Tekst: Krzysztof Papierz sdb

Foto: Ryszard Szymeczko sdb