2 września odbył się ostatni koncert edycji IV “Boskiego Grania”. Serię wspaniałych, muzycznych widowisk zakończył zespół Faustystem, prowadzony przez pana Piotra Mireckiego.

Na początku, po krótkim powitaniu zebranych przez Dyrektora Dzieła Salezjańskiego – ks. Dariusza Bartochę, zespół rozpoczął swój recital, od utworów „Łatwopalni” i „Moje serce to jest muzyk”, w których zaprezentowała się wspaniała Ola Nykiel. Następnie na scenę wkroczyła reszta śpiewaków i koncert uwielbieniowy rozpoczął się na dobre.

W piątkowy nieco chłodny wieczór nasze serduszka rozgrzewały utwory takie jak: „Niechaj zstąpi Duch Twój”, „Jego miłość”, „Błogosławiony człowiek” czy “Błogosław duszo moja Pana”. Te wspaniałe utwory były przeplatane, krótkimi refleksjami pana Piotra, dotyczącymi wspaniałości Naszego Ojca i cudów, dziejących się z Jego woli, które pozwalały wszystkim dobrze przeżywać koncert i wzrastać w wierze.

To był piękny i dobry czas. Przy wykonywanych utworach mogliśmy się pośmiać, pośpiewać, potańczyć czy też wpaść chwilę w zadumę, pochylić się nad słuchanym tekstem, a nawet wzruszyć. Dzięki genialnym aranżom utworów oraz emocjom, które przekazywali nam artyści, ten wieczór na pewno zapadnie wszystkim na długo w pamięci.

Na koniec przełożony oświęcimskiej placówki podziękował najpierw zespołowi, za piękny i magiczny koncert, a następnie wszystkim zaangażowanym podczas piątkowych koncertów: akustykom, oświetleniowcom i technikom sceny: Wojtkowi, Kubie, Mikołajowi i Maćkowi, grupie medialnej: redakcji i fotografom oraz stałym bywalcom – osobom obecnym co piątek na koncertach.  Po podziękowaniach wszyscy razem, trzymając się za ręce, odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, a po nim ks. Darek powiedział tradycyjne salezjańskie słówko na dobranoc, w którym wspominał początki “Boskiego Grania”, zachęcił wszystkich aby za przykładem Siostry Faustyny i Księdza Bosko każdego dnia spoglądali w Niebo “i nawet jeśli nie od razu zobaczymy tam Pana Boga, to przynajmniej zobaczmy trochę wyżej niż widzieliśmy wczoraj. Jest wiele podłości na świecie (…) zostawmy to – patrzmy wyżej, na ten kawałek szlachetności, którą mamy w sercu. Naśladujmy wielkich świętych w codzienności, w tym żeby znaleźć kawałek szlachetnego serca, żeby znaleźć kawałek pięknej myśli , znaleźć kawałek  tego co odnajdujemy w sobie jako  czysta radość , cieszenia się  z cudownego  życia, która dał nam Pan  Boga.”

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz tym, którzy towarzyszyli nam przez dwa miesiące pięknych koncertów. Do zobaczenia za rok!

Lista utworów: Łatwopalni; Moje serce to jest muzyk; Niechaj zstąpi Duch Twój; Zanim powiem słowo; Błogosław duszo moja Pana; Jego miłość; Nasz Bóg jest wielki; Błogosławiony człowiek; Pan jest pasterzem moim; Wiara czyni cuda; Wszyscy ludzie; Ave Maria; Apel Jasnogórski; Memu Bogu Królowi

Zuzanna Bratek
Foto: Magdalena Illich, Małgorzata Płaczek

« z 2 »