W czwartek 22 września 2022r., zespół “Łaska” zagrał na naszej salezjańskiej scenie. Młodzież zaprezentowała nam różne utwory, a swoją energią i uśmiechem porwała do wspólnego śpiewu licznie zgromadzoną publiczność.

Czwartki oratoryjne to tradycja zapoczątkowana przez dawnego dyrektora Oratorium św. Jana Bosko w Oświęcimiu, ks. Andrzeja Polichta. Zebrana publiczność mogła zobaczyć przedstawienia teatralne, koncerty, stand – up oraz świadectwa szczególnie uzdolnionej młodzieży czy lokalnych organizacji i wspólnie spędzić miło czas. 

Wszyscy przybyli goście, mając w pamięci niedawny, wakacyjny koncert zespołu spodziewali się genialnie wykonanych utworów, ale przede wszystkim dobrej zabawy i wspaniałej muzycznej uczty – i rzeczywiście tak było! Chwilkę po 19.00 scena zapełniła się wieloma instrumentami oraz podekscytowanymi, jak przed każdym koncertem, śpiewakami. Publiczność dobrze bawiła się z artystami i chętnie włączała się we wspólny śpiew popularnych religijnych utworów, m. in. „Nasz Bóg”, „Jezus siłą mą”, „Dawid”, czy  co z pewnością dawało wiele radości grającym. Podczas koncertu nie zabrakło również ich kultowego utworu, czyli Hymnu Światowych Dni Młodzieży Lizbona 2023 – „Powietrze już Drga”. Czwartkowy koncert był czasem także na wspólną modlitwę i uwielbianie Pana Boga poprzez śpiew, bo przecież te wspaniałe talenty, którymi młodzież dzieliła się z publicznością, pochodzą od Niego.

Na koniec dyrektor oratorium ks. Paweł Bróż wygłosił tradycyjne salezjańskie słówko, w którym pochylił się właśnie nad talentami i dzieleniem się nimi. Serdecznie zapraszamy na kolejny koncert!

Skład zespołu „Łaska”:

  • perkusja: Sebastian Sidorek
  • skrzypce: Maria Pyrdoł
  • skrzypce: Wojciech Jabcoń
  • skrzypce: Weronika Lisowska
  • skrzypce: Marta Pająk
  • pianino: Agnieszka Niezręcka
  • gitara elektryczna: Paweł Bróż sdb
  • akordeon: Miłosz Sadkowski
  • wokal: Oliwia Świgoń, Paulina Czarnik, Antoni Cichy, Martyna Szabla, Martyna Kuras, Zuzanna Bratek

Zaprezentowane utwory: Zmartwychwstał Pan, Dawid, Maryjo Matko mojego wezwania; Dom, dom, dom; Powietrze już drga; Jezus zwyciężył; Pslam 148; Nasz Bóg; Biada; Credo; Jezus siłą mą; Uwielbiajcie Pana.

Tekst: Zuzanna Bratek

Foto: Katarzyna Leonarczyk, Alicja Romańska