„Maryjo, przed Twoje ołtarze, idziemy, serca niosąc w darze. A chociaż niegodni, skalani próśb naszych chciej wysłuchać Pani! Dnia znojem utrudzeni wielce, składamy hołd Wspomożycielce i razem tu przed Jej ołtarzem o łaski błagamy!”

W poniedziałkowe popołudnie, 24 października kolejny raz zwróciliśmy wzrok przed obraz oświęcimskiej Wspomożycielki. Rozbrzmiewająca melodia godzinek i pieśni maryjnych poprzedziła Mszę świętą, której przewodniczył ojciec Kazimierz Malinowski OFM – gwardian wspólnoty franciszkanów i dyrektor Centrum św. Maksymiliana, który razem ze swoją wspólnotą parafialną z Harmęż przybył do naszego Sanktuarium zanosząc modlitwy i prośby.

Podczas poniedziałkowego czuwania grupa Apostolatu Margaretek, która prężnie działa w naszej parafii objęła swoim „modlitewnym płaszczem” kolejnych Salezjanów pracujących w Oświęcimiu: księdza Pawła Bróża SDB – dyrektora Oratorium, oraz księdza Michała Libora SDB – kierownika internatu Salezjańskich Szkół.

Październik to miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej, dlatego po zakończonej Eucharystii, wspólnie w procesji po placu św. Jacka, odmówiliśmy różaniec prowadzony przez parafian z Harmęż. Po uroczystym błogosławieństwie za wstawiennictwem Wspomożycielki, znalazł się czas na wspólną rozmowę w salkach parafialnych przy pysznym cieście i kawie.

 

Tekst: Krystian Łysak

Foto: Ks. Krzysztof Papierz sdb