Z tym tematem zmierzyli się uczestnicy IV Powiatowego Konkursu Plastycznego “Kufer wyobraźni” pod hasłem “Świąteczny Anioł” pod patronatem starosty oświęcimskiego Andrzeja Skrzypińskiego, przedstawiając pomysłowe i niekonwencjonalne prace wykonane na płaszczyźnie i w przestrzeni.

Te najpiękniejsze (spośród 400 nadesłanych prac!) zdaniem Jury Anioły można było oglądać podczas wernisażu pokonkursowej wystawy prac plastycznych, która odbyła się 17 stycznia 2023 roku w Artystycznej Piwnicy MDK w Oświęcimiu.

Wśród laureatów możemy pogratulować naszym uczniom: nagrody otrzymali: Milena Krysiak, Aleksandra Pinazza, Kornelia Zając, Wiktoria Kovacs, Katarzyna Hałat, Blanka Świętoń. Wyróżniono pracę Jakuba Borowczyka. Wyróżnienie przez kwalifikacje do wystawy otrzymali: Marianna Chojnowska, Julia Klęczar, Anna Kasperek, Natalia Stachura oraz Milena Pędziwiatr.

 

Pierwszy semestr tego roku szkolnego obfituje w spore osiągnięcia naszych uczniów nie tylko we wspomnianym konkursie. Wiktoria Kovacs otrzymała nagrodę w XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Darujmy światu pokój” oraz w I Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Młodzi i miasto”, wyróżnienie otrzymał Kacper Wanat.

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Elżbieta Wardzała-Sereś

Fot. Elżbieta Wardzała-Sereś