W miniony piątek 7 lipca Zespół Łaska, podobnie jak w zeszłym rok temu, rozpoczął 5 sezon letniej sceny muzycznej. Z ogromna energią, radością i uśmiechem zaprezentował zebranej publiczności znane i te mniej znane religijne utwory. Muzyczną grupę tworzy młodzież przygotowująca się do wyjazdu na tegoroczne Światowe Dni Młodzieży do Portugalii, i która, jak wspomniał Ksiądz Paweł Bróż – dyrektor Oratorium św. Jana Bosko, za 2 tygodnie będzie wyruszać na to wielkie spotkanie ludzi młodych z papieżem. 

Tym razem młodzież z oratorium wystąpiła w nieco większym składzie, bo na scenie pojawiły się dodatkowo wiolonczela, gitara basowa i akordeon, które niezwykle ubogaciły każdy utwór. Zespół dodatkowo zasiliły nowe wokale. Młodzi rozpoczęli koncert od pieśni do Ducha Świętego, która była niejako modlitwą rozpoczynającą całe wydarzenie. W piątkowy wieczór usłyszeliśmy dużo szybkich i dynamicznych utworów, które przeplatały także wolniejsze kawałki. Jednym słowem – publiczność nie nudziła się z nimi. Nie brakowało także elementów zaskoczenia, taki jak układy taneczne, oklaski czy ciemne okulary, które zespół zakładał na wybranych utworach. 

Roztańczonym wokalistom towarzyszyła równie ruchliwa i energiczna publiczność. Pod sceną skakała i śpiewała młodzież z Oratorium, a na krzesełkach wtórowały im rodziny i znajomi artystów oraz wszyscy, którzy pojawili się na koncercie. Tego wieczoru Plac św. Jacka przy salezjańskim domu z pewnością był najgłośniejszym i najbardziej roztańczonym miejscem w okolicy. 

Po bisach i wspólnym ukłonie, na scenie pojawił się Ksiądz Dariusz Bartocha – dyrektor Dzieła Salezjańskiego w Oświęcimiu, który pięć lat temu zapoczątkował owe piątkowe koncerty. W tradycyjnym “słówku wieczornym” wspomniał św. Jana Pawła II, który widząc młodych ludzi zebranych na Placu św. Piotr w Rzymie w roku jubileuszowym, postanowił gromadzić ich na kolejnych Światowych Dniach Młodzieży. Te słowa odnosiły się do zespołu, których przecież już niedługo jedzie na ŚDM do Lizbony oraz do Boskiego Grania, które także powstało by tworzyć przestań do uwalniania dobra, talentu i bogactwa noszonego wewnątrz każdego człowieka.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, uśmiech i dobre słowo i zapraszamy w kolejny piątek! 

Zuzanna Bratek SSW
Foto.: Dariusz Bartocha sdb, Martyna Georgiew, Piotr Wilk, Emilia Wójcik

Skład zespołu:
akordeon – Miłosz Sadkowski, gitara basowa – Witold Maciejczyk, gitara elektryczna – ks. Paweł Bróż, perkusja – Sebastian Sidorek, pianino – Agnieszka Niezręcka, skrzypce – Marta Pająk, Maria Pyrdoł, wiolonczela – Jan Pyrdoł, wokale – Zuzanna Bratek, Antoni Cichy Paulina Czarnik, Weronika Czarnik, Izabela Kołodziej, Emilia Kukla, Martyna Szabla, Kinga Sosna, Krystian Szornel, Justyna Ziobro. 

Utwory:
Duchu Święty tchnienie Ojca, Zaufaj Panu, Błogosławieni miłosierni, Powietrze już drga, Dom, dom, dom, Dawid, Niepojęty, niezmierzony, Biada, Psalm 126, Jezu cichy, Religia, miłość, rozum – Mówiłeś tak Książe – Don Bosco, Chcę wywyższać.

« z 2 »