W ostatni piątek sierpnia w oczach widzów zgromadzonych na Placu św. Jacka mogła pojawić się niejedna łza. Powody ku temu były co najmniej dwa. Po pierwsze – był to ostatni koncert tegorocznego cyklu Boskie Granie. Po drugie – artyści, którzy zagościli na scenie, są od lat związani z naszą szkołą, parafią i oratorium, co podkreślił w „Słówku na dobranoc” ks. Dyrektor Łukasz Krysmalski.

Monika Suhs, Olga Możdżeń-Wielgosz, Szymon Wielgosz oraz Kamil Zajda zabrali słuchaczy w muzyczną podróż przez polskie przeboje, wśród których przeważały te od wielu lat znane i słuchane. Mocny i pewny głos Moniki, drugi głos i piękny akompaniament skrzypiec Olgi, niepozorna choć potężna w brzmieniu gitara basowa i nadające rytm instrumenty perkusyjne Szymona oraz podstawa akompaniamentu jaką stanowiło pianino Kamila, porwały widzów do wspólnego śpiewu oraz klaskania w rytm muzyki.

Dziękujemy artystom za zapewnienie nam wszystkim pięknych wrażeń i przeżyć. Z racji tego, że był to ostatni koncert w tym roku – dziękujemy z serca wszystkim artystom, którzy wystąpili na naszej scenie; dziękujemy niezawodnej publiczności, która jak zawsze dopisała; dziękujemy odpowiedzialnym za obsługę techniczną koncertów, a także Urzędowi Miasta Oświęcimia za współfinansowanie projektu Boskie Granie.

Do zobaczenia i usłyszenia za rok!

Paweł Bróż sdb
Fot.: Paweł Bróż sdb

« z 2 »