Co można robić ciekawego po szkole? Odrabianie lekcji nie musi być nudne! Przecież naukę można połączyć ze świetną zabawą, a to nie wszystko! Nasze oratorium wyszło z inicjatywą popołudniowych zajęć dla dzieci. W każdą środę od godziny 16 każdy może przyjść i uczestniczyć w tym co zostało zaplanowane.

W zeszłym tygodniu oczywiście na początku należało ustalić regulamin i ogólne zasady. Następnie wypełnienie wszystkich uczniowskich obowiązków, zadań oraz wspólne zabawy. Wiadomo, że taki wysiłek wymaga energii, więc nie zabrakło pysznego poczęstunku. Później odbyła się rekreacja i integracja, aby się jak najlepiej poznać.

Za to w ostatnią środę oprócz stałych punktów programu takich jak odrabianie lekcji, zabawy i posiłek, rozwijaliśmy też nasze kreatywne zdolności. Stworzyliśmy gazetkę oraz poznaliśmy naszego patrona św. Jana Bosko, oraz jego sen, który mimo tego, że przyśnił się Jankowi w wieku 9 lat, to był początkiem Salezjańskiego dzieła. Każdy miał swój wkład – wszystkie dzieci mogły przykleić pokolorowaną przez siebie owieczkę z własnym imieniem i tym samym stworzyliśmy Małe Oratorium Ze Snu. Naszą pracę możemy podziwiać w Świecie Dziecka 🙂

Zapraszamy w następnych tygodniach! Będzie jeszcze więcej atrakcji i gwarantujemy, że nie zaznacie nudy!

Paulina Czarnik BWS
Fot.: archiwum Oratorium