Mając w głowie dobrze przeżyty, październikowy zjazd, młodzież z naszej placówki udała się do krakowskiego Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego, aby kontynuować swoją formację w ramach Szkoły Animatora Salezjańskiego. 

Był to czas intensywny, spędzony na zajęciach, warsztatach, zabawie, ale przede wszystkim modlitwie – szczególnie dobrze młodzi przeżyli sobotnią adorację Najświętszego Sakramentu. Ponadto również i wolontariusze na tym SAS-ie mieli swoje spotkanie dotyczące marzeń młodego człowieka i tego, jak Bóg oraz Wspólnota Kościoła mogą mu pomagać w ich realizacji. Młodzi z naszego Oratorium, Internatu i Szkoły wrócili do Oświęcimia ubogaceni i przygotowani do różnych zaangażowa i wydarzeń, które nas czekają w najbliższym czasie!

SAS jak zwykle minął w dobrej atmosferze i… szybko, bo wszystko co dobre, szybko się kończy. Z przywiezioną radością i ochotą do działania młodzież z naszego Oratorium jest gotowa na nadchodzące wydarzenia w Oświęcimiu… a mało ich nie będzie!