Jak co roku na początku maja w Krakowie odbyły się Savionalia, na które udała się też młodzież z Oświęcimia. Była to przede wszystkim okazja do spotkania z osobami z innych placówek i dzielenia się salezjańską radością.

Czas wypełniały im koncerty, turnieje, konkursy i integracja. Mieli okazję posłuchać zespołów Jak najbardziej i SMKKPM oraz None Rhyme. Nie zabrakło również czasu na modlitwę i refleksję. Uczestnicy pogłębiali swoją relację z Bogiem poprzez konferencje, adoracje, spotkania w grupach czy rozmowę o Bożym przewodnictwie z Księdzem z osiedla – ks. Rafałem Główczyńskim SDS. Nasza grupa wraz zespołem Łaska była odpowiedzialna za animację muzyczną i pantomimy.

Ponadto w niedzielę odbyło się oficjalne wręczenie bluz i certyfikatów ukończenia kursu SAS. Cieszymy się i gratulujemy naszym nowym animatorom. Nie ma Savionaliów bez pucharu. Ku wielkiemu zaskoczeniu i radości młodzieży puchar po roku rozłąki wrócił do Oświęcimia, gdzie spędzi czas do następnych Savionaliów. Napełnieni radością wygranej, umocnieni spotkaniem z ludźmi i Bogiem oraz przeżytym dobrze czasem czekamy na kolejne salezjańskie wydarzenia.

Tekst: Oliwia Świgoń
Zdjęcia: Grupa medialna