W sobotę 11 maja ponad 100 osób zaangażowanych w tegoroczne jasełka salezjańskie wyruszyło z Oświęcimia by dotrzeć do serca Pienin.
Kto z nas nie kojarzy Sokolicy, Trzech Koron i Góry Zamkowej? To wszystko podziwialiśmy z łodzi flisackiej. Spływ Dunajcem z flisakami to była dla każdego z nas niesamowita atrakcja
i możliwość zwiedzania Pienin. Wycieczkę rozpoczęliśmy na przystani początkowej w Sromowcach Wyżnych, by po przepłynięciu osiemnastu kilometrów wąwozem o stromych zboczach dotrzeć do Szczawnicy. Po drodze podziwialiśmy najbardziej znane szczyty tego małego pasma, nie brakowało również też mniej znanych, ale niemniej atrakcyjnych zakamarków. Płynąc łodzią mogliśmy posłuchać o nich legend opowiedzianych z humorem przez flisaków.
Po przybyciu do Szczawnicy podziwialiśmy piękno okolicy spacerując po uliczkach miejscowości. Nie zabrakło wolnego czasu na posiłek i pyszną kawę.
Następnie udaliśmy się do Krościenka, aby w pobliskim kościele uczestniczyć we Mszy świętej, którą sprawowaliśmy przy grobie sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Po Mszy świętej udaliśmy się w powrotną drogę do Oświęcimia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom wycieczki za zdyscyplinowanie i wspólnie spędzony czas. To był niesamowity dzień pełen wrażeń i niezapomnianych chwil.
Tekst: Ks. Mariusz Bąk sdb
Foto: Małgorzata Latawiec