Zakład Salezjański im. Ks. Bosko to miejsce tętniące życiem, ale także historyczne, rozpalające ciekawość miłośników historii i odkrywania tajemnic przeszłości. Już po raz kolejny we współpracy z Miastem Oświęcim, któremu patronuje św. Jan Bosko w Dziele salezjańskim w Oświęcimiu udało się zorganizować Noc Muzeów.

W tym roku uczestnicy mieli możliwość zwiedzania: Sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, zabytkowej kaplicy św. Jacka, oraz podominikańskich podziemi placu św. Jacka, a także wejścia na dach Szkoły Wędrówka po ciemnych salach podziemia klasztornego, przybijanie zalakowanych pieczęci, podziwianie panoramy miasta z „lotu ptaka” i wiele innych atrakcji – właśnie to czekało w tym roku na wszystkich śmiałków, którzy zdecydowali się odwiedzić Zakład im. ks. Bosko.

Ponieważ obecny rok jest wyjatkowy i stanowi Jubileusz 125 lat Szkoły Salezjańskiej w Oświęcimiu zwiedzający mogli usłyszeć również wiecej o historii Szkoły, wziać udział w projekcji multimedialnej pokazującej przeszłość i teraźniejszość naszej Szkoły, oraz uczestniczyć w odbywającym się w tym samym czasie XIII Salezjańskim Pikniku Rodzinnym.

Przeprowadzenia Nocy Muzeów w naszym Dziele podjęli się członkowie Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników wspólnie z Oratorium św. Jana Bosko. Dziękujemy za ich zaangażowanie i do zobaczenia za rok!