Było Bosko! Salezjańska radość, rodzinna atmosfera, wiele atrakcji! Bez wątpienia tego dnia św. Jan Bosko ze szczególną dumą patrzył z nieba na Oświęcim, któremu patronuje! XIII Salezjański Piknik Rodzinny po raz kolejny zgromadził setki młodszych i starszych, a każdy znalazł coś dla siebie.

Koncerty, nagrody, zabawy, pyszne jedzenie oraz liczne propozycje kulturalne i sportowe znów przyciągnęły tłumy mieszkańców Oświęcimia i okolic, a na dodatek tegoroczna edycja była szczególna i absolutnie wyjątkowa ponieważ przypadała na świętowanie 125 lat jubileuszu Szkoły!

18 maja 2024 roku w obchodząca 125 urodziny Szkoła Salezjańska w Oświęcimiu otwarła swoje podwoje dla wszystkich. Organizatorem wydarzenia jest Rada Rodziców, Dyrekcja Zespołu Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego oraz cała salezjańska społeczność – nauczyciele, Salezjanie, samorząd szkolny oraz uczniowie.

Wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem artystów i lokalnych organizacji, które chętnie prezentują swoje umiejętności i angażują się w organizację, podnoszą rangę wydarzenia, przyciągając dużą liczbę uczestników. Występy utalentowanej młodzieży, orkiestry szkolnej, grup tanecznych, pokazy sztuk walki, tresura psów – to tylko część tego czego mogliśmy doświadczyć w tym roku.

Lista występujących XIII PIKNIKU RODZINNEGO była długa jak zawsze:

– Żaneta Płonka SHAKE CHEERLEADERS

– AVOCADO – formacja taneczna

– Capoeira Brasil z Oświęcimia

– Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Szymanowskiego w Oświęcimiu

– Studio wokalne Voicesing

– Wspólnota Oratorium, która przygotowała tańce i pantomimę

– Zespół „Łaska”:

– Wjazd motocyklistów – MOTOCYKLIŚCI FREE OŚWIĘCIM oraz FUNDACJI AMERICAN CRAZY TEAM:

– SZACHTY LIBIĄSKIE DOG TRAINING

– Zespół Regionalny ZBYRCOK, który pozwolił nam się rozkoszować folklorem muzyki regionalnej!

Piknik zakończył się sukcesem w każdym aspekcie… W tym roku celem imprezy było wsparcie siedmioletniej Wiktorii w jej trudnej drodze do zdrowia i sprawności. Wiktoria, będąca wnuczką zmarłego nauczyciela szkoły, codziennie mimo przeciwności losu walczy o samodzielność poprzez intensywną rehabilitację i terapię. Zebrane podczas pikniku środki finansowe zostaną przeznaczone na poszerzenie działań terapeutycznych, wspomagając Wiktorię w osiągnięciu samodzielności w staniu i chodzeniu.

Dziękujemy naszym Patronom, Sponsorom i darczyńcom oraz zapraszamy wszystkich mieszkańców Oświęcimia i okolic, oraz wszystkich, których połączył św. Jan Bosko do dalszego świętowania jubileuszu 125 lat Szkoły Salezjańskiej w Oświęcimiu!

« z 3 »