Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.

W sobotę 18 maja w naszym sanktuarium Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu podczas Mszy świętej o godz. 11:00 dzieci z naszej parafii przyjęły po raz pierwszy Komunię świętą. Wśród nich było 26 dziewczynek i 23 chłopców.
Przy pięknej pogodzie dzieci spotkały się przy pomniku św. Jana Bosko, by tam otrzymać od rodziców błogosławieństwo. W procesji udały się do naszego sanktuarium by uczestniczyć we Mszy świętej, którą sprawował kustosz naszego sanktuarium ks. Łukasz Krysmalski. To on również wygłosił do dzieci okolicznościowe kazanie. W czasie uroczystej Eucharystii nie zabrakło wzruszających momentów, takich jak chociażby piękne podziękowania i majestatyczny śpiew scholii parafialnej Boskie Nutki jako dziękczynienie dla rodziców.
W tym roku szkolnym dzieci do I Komunii świętej przygotowywała siostra Aneta – katechetka ze szkoły podstawowej z Zaborza, oraz ks. Mariusz ze szkoły podstawowej nr 1 w Oświęcimiu. Był to wspaniały dzień dla całej naszej parafii, dla dzieci i dla ich rodzin. Oby dzieci były wierne Jezusowi, którego przyjęły po raz pierwszy w Komunii świętej.

Tekst: Ks. Mariusz Bąk sdb

Foto: Małgorzata Latawiec