5 lipca 2024 rozpoczęliśmy 6 edycję Boskiego Granie. Już po raz 3 letnie koncerty otworzył oratoryjny zespół Łaska. Mimo skromniejszego składu młodzież nie zawiodła, a wręcz przeciwnie – porwała publiczność i wysoko zawiesiła poprzeczkę dla kolejnych wykonawców.

W skład zespołu wchodzą uczniowie oraz studenci – byli wychowankowie szkoły salezjańskiej w Oświęcimiu. W zeszłym roku, wspominaliśmy, że zespół powstał na potrzebę wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży i dziś śmiało możemy powiedzieć, że ta „potrzeba” została zrealizowana, a młodzież koncertowała w wielu pięknych miejscach w Europie, w wielu kościołach i sanktuariach m.in. w Turynie, w Saragossie, w Lizbonie czy w Lionie. Było to dla nich niezwykłe doświadczenie.

Dziś usłyszeliśmy ich klasyki, takie jak Dom, dom, dom czy Dawid, wiele coverów zespołu NiemaGotu, czyli np. Biada, Psalm 126, Jezu cichy, a także nowe utwory – Czcijmy Jezusa, Prawdziwie nie ma Go tu i Oceany. Nie mogło zabraknąć także salezjańskich hitów takich jak: Mówiłeś tak Księże, Religia, miłość, rozum oraz Don Bosco.

W czasie gdy Łaska bawiła się na scenie tuż pod nią tańczyli i wspólnie śpiewali uczestnicy koncertu. Ten wspaniały wieczór zapamięta każdy, kto odwiedził Plac Jacka. Na zakończenie, po gromkich brawa i bisie, ks. Łukasz Wójcik poprowadził modlitwę i powiedział tradycyjne słówko na dobranoc, w którym wspomniał czas Światowych Dni Młodzieży i życzył wszystkim wiele radości i łaski 🙂

Do zobaczenia za tydzień!

Zuzia Bratek SSW
Fot.: Łukasz Wójcik SDB

Skład zespołu: gitara – ks. Paweł Bróż, perkusja – Sebastian Sidorek, pianino – Agnieszka Niezręcka, skrzypce – Marta Pająk, Maria Pyrdoł, wokale – Zuzanna Bratek, Antoni Cichy, Izabela Kołodziej, Martyna Szabla, Oliwia Świgoń.