Wobec koronawirusa SARS-Cov-2 wywołującego chorobę o nazwie COVID-19

Aktualizacja 19 kwietnia 2020, niedziela. Godzina 19.00

Prośba o pomoc

Jeśli osoby samotne potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub leków prosimy o kontakt pod numer:  697555925.

Liturgia

Nadal obowiązuje dyspensa od udziału w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej dla wszystkich mieszkańców diecezji oraz przebywających na jej terenie, a także możliwość pojednania z Bogiem poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego.

W sanktuarium, w czasie Mszy Świętych oraz nabożeństw, będzie mogło przebywać jednocześnie maksymalnie 60 osób, zgodnie z zasadą 1 osoba na 15 m2. Wszyscy wchodzący do świątyni i uczestniczący w nabożeństwach muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Więcej informacji o sposobie zachowania udostępniamy we Wskazaniach z 18 kwietnia 2020 umieszczonym poniżej.

Transmisje liturgii ewentualne transmisje prowadzone są w zwykłych godzinach sprawowania liturgii, które można znaleźć na kanale YouTube, także poprzez link umieszczony na facebookowym profilu parafii.

Sakrament pokuty.
Możliwość przystąpienia do spowiedzi w naszej parafii przed każdą mszą świętą.

W ważnych okolicznościach od poniedziałku do soboty istnieje też możliwość spowiedzi indywidualnej od poniedziałku do Wielkiej Soboty w godz. 9.00 – 12.00 po wcześniejszym umówieniu się dzwoniąc na numer tel. 502 833 596.

Do pobrania, teksty Biskupa Ordynariusza. 

18 kwietnia 2020. Wskazania duszpasterskie
3 kwietnia 2020. Zarządzenie w sprawie celebracji Triduum
26 marca 2020. Zalecenia Biskupa 26 marca 2020 dla Wiernych
14 marca 2020. Apel Biskupa Bielsko-Żywieckiego w związku z epidemią koronawirusa.
12 marca 2020. Komunikat Biskupa Diecezji Bielsko-Żywieckiej w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

Uczestnictwo we mszy  świętej

W tygodniu msze święte będą sprawowane w zwykłym porządku – prosimy, by uczestniczyły w nich osoby zamawiające intencje oraz najbliższa rodzina, o ile wszyscy są zdrowi.

W czasie mszy prosimy po zachowanie następujących reguł:
– zajmując miejsce w ławkach, proszę zachować stosowne odległości, siadamy w stosownej odległości od siebie i w co drugiej ławce,
– znak pokoju przekazujemy skinieniem głowy,
– oczekując na przyjęcie komunii świętej, stajemy w jednym rzędzie, zachowując odległość przynajmniej jednego metra między sobą,
– kapłani przed udzielaniem komunii będą dezynfekowali swoje dłonie,
– komunię przyjmujemy na rękę, to jest praktyka wywodzącą się z chrześcijańskiej starożytności. Podchodząc do rozdającego komunię, należy wyciągnąć obie ręce tak, by prawa dłoń podtrzymywała lewą. Na tę lewą dłoń kapłan położy Hostię. Przyjmujący w ten sposób komunię powinien ją spożyć przed kapłanem. Hostię leżącą w lewej ręce należy prawą ręką włożyć do ust i dopiero wtedy odejść od kapłana. Więcej na ten temat możemy przeczytać, klikając w link.

Modlitwa

Codziennie, zgodnie z apelem Episkopatu o 20.30 w kaplicy św. Jana Bosko salezjanie będą odmawiali różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem – prosimy wszystkich, o łączenie się z nami odmawiając różaniec w swoich domach.

Oratorium

Do 25 marca nie prowadzimy zajęć w Oratorium zarówno dla dzieci jak i młodzieży.
Nie odbędą się także tzw. Spotkania Czwartkowe – 12 i 19 marca. Natomiast biuro oratorium będzie czynne w zwykłych godzinach, prócz dni od 16 do 23 marca.

Szkoła

Wobec odwołania zajęć szkolnych nie odbędzie się w zaplanowanym czasie święto liczby π oraz zaplanowany na 25 marca Szkolny Konkurs Recytatorski i Poezji Śpiewanej.
Zwieszone są także wszelkie konsultacje w szkole, natomiast można kontaktować się z nauczycielami drogą elektroniczna. Zapraszamy do wchodzenia na stronę http://www.salezjanie.edu.pl/nauka-zdalna/.

Orkiestra i teatr

Zawieszone są próby orkiestry i próby teatralne – o ewentualnych zmianach zainteresowanych poinformują osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie prób.

Stacja diagnostyczna

Ze względu na kontakt tylko z jednym klientem stacja diagnostyczna czynna będzie przez cały czas.

Prosimy o przestrzeganie wszelkich zasad ostrożności. Pracownicy stacji nie wsiadają do samochodu, wszelkie manewry wykonuje właściciel pojazdu.

Administracja

Pracuje tak jak w zwykłym czasie, pełniąc jedynie dyżury.

Konkurs: Sprawny w Zawodzie

Konkurs został odwołany i najprawdopodobniej odbędzie się do końca października 2020 roku. Informacja o nowym terminie zostanie opublikowana na stronie: http://sprawnywzawodzie.com/, na stornie szkoły:  http://www.salezjanie.edu.pl/ oraz stronie salezjanów w Oświęcimiu:  https://salezjanieoswiecim.pl/.